İAFED Fen Liseliler Çatı Projesi

Türkiye’de artık birtakım gruplar/klüpler/cemaatler/holdinglerin güçlü olduğu devirden bireylerin güçlü olduğu devire doğru geçmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Güçlü ve iyi eğitim almış özgür bireyler kendi akıllarını kullanacaklarından ülkenin aleyhinde hareket etmeye başlayan yapıları anında terkedip olası felaketleri önleyeceklerdir. Ama zayıf bireylerden oluşan güçlü topluluklar topluluk liderlerinin hatalarını aynen kabul edip eleştirmeyeceklerinden kontrolsüz bir güç olarak manipülasyona ve dış etkilere açık kalacaklardır.

iafed-fenliseliler

Fen Liseleri hiçbir illegal vakıf/dernek bağlantısı olmadan bu vatanın zeki çocuklarının gelip eğitim aldıkları kurumlar. Türkiye genelindeki bu kurumlara sahip çıkılması burada okuyan çocukların dünyaca ünlü bilim insanlarıyla eşleştirilip yol gösterilmesi gerekiyor.

Mevcut fen lisesi sayısı 100’den fazla iken Fen Lisesi STK sayısı 10’u geçmiyor. Fen Liseliler birliği projemizin Türkiye’de paradigma değişimi yaşandığı şu dönemde uygulanması gereken projelerden birisi olduğunu düşünüyoruz. Biz eğer bu çocuklara sahip çıkmaz ve onlara bilimsel bir yol çizmez isek neler olacağını acı tecrübe ile öğrendik.

İhtiyacımız olan gerçekten milli bir eğitim.

Fen Liseliler birliği projesinin detaylarını merak eden ve projeye yardımcı olmak isteyenler www.fenliseliler.com adresini ziyaret edebilir, veya iletisim@iafed.org adresine mail atabilirler.

By | 2017-05-03T22:08:07+00:00 Ağustos 17th, 2016|Duyurular|Hiç Yorum Yok